ET
Broneerimisliin: +3726989192
Infoliin (1,53€/minut): +3729002525
Liinid on avatud 08:00 - 20:00
Sulge

1. Maksin meeldetuletussõnumi eest, aga sõnumit ei saanud. Kuidas saan oma raha tagasi.

Registreerige end veebilehel www.eestipiir.ee kasutajaks ning tagasiside vormi kaudu andke meile teada oma probleemist. Põhjendatud avalduse puhul kanname 5 tööpäeva jooksul raha teie ettemaksukontole. 

 

 2. C-kategooria auto piiriületuse broneerimise ajal puudus mul tollideklaratsioon ning kasutasin TIR vihiku numbrit. Kas saan ületada piiri TIR numbriga või asendada see deklaratsiooni numbriga. 

TIR vihiku numbriga broneering kuulub tühistamisele ning asendada seda deklaratsiooni numbriga ei saa. Kui broneerite piiriületusaja ilma tolliviitenumbrita saab piiri ületada ainult ilma koormata auto. 

 

3. Millised on venemaalt toodava kauba lubatud kogused, mida ei pea deklareerima või mida ma võin kaasa võtta?

Tolliinfo telefon on 8800814.

 

4. Kas venemaale minekuks peab olema viisa? 

Viisa kohta infot saate Vene Föderatsiooni suursaatkonna konsulaarosakonnast telefonidel 6464131, 6464166.

 

5. Kui soovin homme minna Venemaale, kas see on võimalik. 

Oleneb sellest, millise transpordivahendiga te lähete. Näiteks A ja A1 kategooria sõidukid on alati eelisjärjekorras.

 

6. Kas saan valida piiriületuspunkti? 

Esialgse broneerimise puhul saab piiripunkti valida. Juba kinnitatud broneeringus piiripunkti vahetada ei saa.

 

7. Kas ma saan muuta broneeringut piiripunkti osas? 

Kui muudate oma esialgset otsust, siis tuleb eelnev broneering tühistada ja teha uus broneering.

 

8.Kas siis tuleb broneeringutasu uuesti maksta? 

Jah.

 

9. Kas saan muuta juhi nime või auto numbrit kui olen juba registreerunud? 

Ei saa.

 

10. Kas saan piiriületusaega muuta?

Jah, piiriületusega saab muuta.

 

11. Miks ma pean registreerimise eest maksma?

See on ära määratud Riigipiiri seadusega.

 

12. Kas ma saan mitmele erinevale kuupäevale end registreerida? 

Ei saa. Ei juhti ega autot ei saa enne uuesti registreerida, kui eelneva broneerigu järgi on piir ületatud või broneering tühistatud.

 

13. Kas ma saan broneeringut teha ka Venemaalt Eestisse tulekuks?

Ei meie broneerime piiriületusaegu ainult Eestist Venemaa poole väljuval suunal.

 

14. Millise piiripunkti broneeringuid te teete? 

Kõik Eesti maanteepiiripunktid - Narva, Koidula ja Luhamaa.

 

15. Kuidas reaalselt ma saan piiri ületada kui eelbroneerin ületuse mingiks konkreetseks kuupäevaks ja kellaajaks?

Sõidate määratud ajaks piiriäärsele ootealale ja ootate seal oma järjekorda. Tabloo teavitab, kui on aeg piirile sõita ja lisaks saate tellida ka vastava sisuga SMS meeldetuletused. 

 

16. Kuidas on võimalik transpordifirmadel registreeruda uue süsteemi kasutajaks?

Transpordifirmadel on võimalus saada GoSwift suurkliendiks. Suurkliendiks saamiseks tuleb saata vabas vormis taotlus e-maili aadressile info@eestipiir.ee . Taotluses tuleb ära näidata juriidilise isiku nimi, registrikood ja kontaktandmed, samuti selle isiku ees- ja perekonnanimi ning e-maili aadress, kes vormistatakse suurkliendi põhikasutajaks. Peale taotluse läbivaatamist ja andmete kontrolli saadetakse suurkliendi põhikasutajale e-mail kasutajakonto ja parooliga. Suurkliendi põhikasutaja saab peale sisselogimist lisada juurde teisi põhi-ja alamkasutajaid oma firma töötajate hulgast.

 

17. Millised on suurkliendiks olemise eelised?

Suurklient saab hallata tervet oma firma masinaparki, tema põhi- ning alamkasutajatel on võimalik samaaegselt süsteemi sisse logida. Suurkliendi keskkonda on võimalik sisestada andmed kõikide firma sõidukite, haagiste ja autojuhtide kohta ja hiljem broneeringute tegemisel neid rippmenüüst valida. Suurklient näeb kõiki oma sõidukitele tehtud broneeringuid ja saab vajadusel teha nendes süsteemi poolt lubatud muudatusi. Suurklient näeb ajalugu kõikide oma firma sõidukite piiriületuste ja maksete, samuti annulleeritud broneeringute kohta. 

 

18. Kuidas toimub arvlemine suurklientidega?

Arvlemine suurkliendiga toimub ettemaksu alusel. Ettemaksu tegemiseks tuleb esmalt süsteemi sisse logida. Peale „Minu profiil“ vajutamist avaneb aken „Tee ettemakse“. Peale makse sooritamist laekub makstud summa ettemaksukontole. Broneeringuid saab hakata teostama alles peale seda kui ettemaksukontole on raha laekunud. Ettemaksukonto jääki on võimalik jälgida „Minu profiil“ alt, samuti kuvatakse seda kasutajale enne iga järgmise broneeringu kinnitamist. 

 

19. Milliseid muudatusi saavad suurkliendid oma broneeringutes teha?

Suurkliendile eraldi reegleid siin kehtestatud pole. Reeglid on C-kategooria sõidukitele. Muuta saab C-kategooria puhul nii broneeringu aega, juhti, kui veokit eeldusel, et tolliviite MRN number ei muutu (ka esmalt ilma kaubata järjekorda registreeritud veokile hiljem MRN numbrit juurde lisada ei saa). Ühes broneeringus on võimalik muudatusi teha 3 korral ja kuni 3 tundi enne broneeringu aega. 

 

20. Kuidas broneerida aega D-kategooria sõidukitele?

D-kategooria sõidukitele Narvas hetkel eelbroneerimist ei võimaldata. Kuna liinibussidele on lubatud sõita otse piiriületusele, siis nende sõidugraafikuid arvestades võib juhtuda, et korraga saabub sinna 2 või enam bussi. See on ka piiri ühe tunni maksimaalne läbilaskevõime. Seega ei saa garanteerida, et eelbroneeringu teinud liiniväline D-kategooria sõiduk lubatud ajal piiriületusele pääseb. Praeguse seisuga tuleb D-kategooria sõidukil sõita Narva ootealale, teha seal broneering ja vastavalt olukorrale piiril kutsutakse ta esimesel võimalusel piiriületusele. 

Koidulas ja Luhamaal on D-kategooria sõidukitele eelbroneeringute tegemine võimalik. 

NB! Järjekorda peetakse sõidukikategooriate lõikes eraldi. Sõidu- ja veoautod busside liikumisi ei mõjuta. 

 

21. Mis on ettemaksukonto ja kuidas seda kasutada?

Ettemaksukonto on registreerunud kasutajatele ja suurklientidele võimalus tasuda raha ettemaksukontole ning kasutada seda broneeringute ja lisateenuste tellimiseks. Makstes GoSwift teenuste eest ettemaksukonto arvelt ei lisandu täiendavaid pankade või mobiilioperaatori teenustasusid, samuti saab tellimuse kiiremini vormistada kuna ei pea tegema pangaülekannet. 

Ettemaksukontole saab ülekannet teha sisse loginud kasutaja kas „Minu profiil“ lehelt või lisades ettemaksu paketi broneerimise lisateenuste tellimise lehelt. 

Ettemaksukonto jääki näeb „Minu profiil“ lehel ja broneeringut tehes ka ostukorvis. 

 

22. Kas ettemaksukontot saab laadida ja kasutada ka kõnekeskuse kaudu broneeringut tehes? 

Jah, saab. Selleks peab olema kasutaja profiilis kirjas telefoni number ja kõnekeskusse peab helistama sellelt samalt numbrilt. 

 

23. Kes saab helistada tasulisel infoliinil?

Tasulisel infoliinil saab helistada ainult eesti operaatoritelt. 

 

24. Kuidas tellida Venemaa tolli eelinformeerimise teenust?

GoSwift autoriseeritud kliendid saavad koos C-kategooria järjekorrakoha broneerimisega tellida Venemaa tolli eelinformeerimise teenust. Teenus on seotud konkreetse sõiduvahendi ja broneeringuga ning selle osutamise tingimuseks on eelnevalt broneeritud koht piirijärjekorras. Teenust tellida ja selle eest tasuda saab nii broneeringu käigus kui ka peale selle vormistamist. Peale tasumist on menüüs „Minu lisateenused“ ja „Vene tolli eelteavituste nimekiri“ all nähtav loetelu broneeringutest, millele on eelinformeerimise teenus juurde tellitud. Iga broneeringu taga on näha sellega seotud auto number ja eelinformeerimise staatust iseloomustav märksõna. Peale teenuse teostamise jaoks vajaliku info edastamist ja dokumentatsiooni andmefailide üleslaadimist annab süsteem staatuse märksõnade kaudu märku protsessi käigust, vajadusel küsib lisaandmeid ja lõpuks edastab kinnituse eelinformatsiooni aktsepteerimise kohta. 

 

25. Mis asi on tollideklaratsioon?

Tollideklaratsioon on tollidokument, mis tuleb Euroopa Liidust väljaviidava kauba kohta esitada piiripunktis. Tollideklaratsioon on eelnevalt tolliasutuses registreeritud ja tolli poolt aktsepteeritud dokument, millel on MRN number, mis tuleb BC või C kategooria järjekorda registreerimisel sisestada infosüsteemi. Kui reisija toimetab endaga koos liikuvas pagasis kaupa, on võimalus deklareerida tollile suuliselt või omakäeliselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormilhttp://www.emta.ee/public/toll/Reisija_DEKLARi_vorm_31.05.12.pdf. 

 

26. Autos on kaup, mida tahan piiril deklareerida reisija deklaratsiooniga. Kas siis pean sõiduauto registreerima järjekorda B või BC kategoorias?

Reisija deklaratsiooniga kauba deklareerimisel tuleb sõiduk registreerida B kategoorias. 

 

27. Sõiduautos on tax-free kaup. Kas pean registreerima sõiduki järjekorda B või BC kategoorias?

Sõiduk tuleb registreerida B kategoorias. 

 

28. Mul on kaasa sularaha üle 10 000 euro, mille kohta pean piiril esitama sularaha deklaratsiooni. Millisesse järjekorra kategoorias pean sõiduauto registreerima?

Sõiduk tuleb registreerida tavapäraselt B kategoorias. 

 

29. Alates 10.11.2016, broneerides internetist või telefonist, tuleb tasuda ka ooteala teenust. Kasutamata ooteala teenuse eest on võimalik taotleda tasu tagastamist vastavalt kasutamise tingimustele punktile 8.

 

30. Ma ei saa MAC-i pealt ID kaardiga sisse. Mida ma tegema peaks ?

Maci kasutajatel tekib kahjuks pärast kauguuendamist probleem ID-kaardiga e-teenuste kasutamisega, sest Safari ja Google Chrome ei toeta uut kasutuselevõetavat krüptoalgoritmi (EC – elliptkõverad). Pärast ID-kaardi uuendamist saab ID-kaarti kasutada Firefox veebilehitsejaga. Uus lahendus Maci kasutajate jaoks on loomisel, kuid ootab Google´i ja Apple´i poolt tehnilise võimekuse loomist.

 

31. Süsteemis kehtivad erinevad ajad, mille jooksul peab jõudma ootealale ja piirile. See aeg sõltub piiripunktist,  sõiduki kategooriast ning valitud järjekorra tüübist. Antud ajad kehtestatakse vastavalt PPA juhistele.

 

    Aeg (minutites), mille jooksul peale piirile kutset peab lahkuma ootealalt Aeg, mille jooksul peab jõudma ootealalt piiripunkti (minutites)
NARVA A/B eelbroneering 60 30
A/B elav järjekord 15 30
BC eelbroneering 60 40
C elav/ eelbroneering 150 150
CE eelbroneering  90 90
D 90 90
KOIDULA BC eelbroneering 60 60
C elav/ eelbroneering 150 150
CE eelbroneering 90 90
D 90 90
LUHAMAA BC eelbroneering 60 60
C elav/ eelbroneering 150 150
CE eelbroneering 90 90
D 90 90

Kuidas see töötab?

Järjekordade tüübid ja nende seletused

 

 • Broneerimine kindlale kellaajale ja kuupäevale
  Registreerudes järjekorda saad ise valida vabadest aegadest aja, millal soovid piiri ületada. Piiri läbilaskevõime ootamatul vähenemisel hoitakse võimalusel broneeritud aeg muutumatuna teiste järjekordade (v.a. eelisjärjekord) arvelt.
 • Eelisjärjekord
  Seadusega määratud juhtudel võib piiriületaja võtta koha eelisjärjekorras. Selleks peab ta tõendama oma piiriületuse eelisjärjekorra võtmise seaduslikkust.
 • Broneerimine esimesele vabale võimalusele
  Selle järjekorra jaoks eraldatakse teatav osa tavapärasest piiri läbilaskevõimest, seetõttu on soovitav kasutada broneerimist kindlale kellaajale või eelisjärjekorda. Piiri läbilaskevõime ootamatul vähenemisel või suurenemisel ooteaeg selles järjekorras vastavalt pikeneb või lüheneb.

Järjekorra valel alusel võtmisel suunatakse sõiduk uuesti järjekorda võtma. 

 

 Järjekorra koha võtmise võimalused

 

 • Internet
 • Teenindaja või iseteenindusterminal ootealadel
 • Kõnekeskus 08:00-20:00: +372 698 9192

 

Millest oleneb piiri läbilaskevõime?  

Alati on kõrvuti mõlema riigi piiripunktid. Piiri sõiduautode või veoautode läbilaskevõime määrab vähem autosid läbi laskev piiripunkt. Eesti piiripunktide 24 tunni läbilaskevõimed mõlemas suunas kokku on Narvas- 3300 sõiduautot, 600 veoautot ja 200 bussi, Koidulas ja Luhamaal- mõlemas 1200 sõiduautot, 400 veoautot ja 80 bussi. Eesti piiripunktides on keskmine sõiduauto ja tühja veoauto piiri- ja tollikontrolli aeg kuni 5 minutit ja koormaga veoki puhul üldjuhul 25 minutit.